Afterschool

Ana Lugojana
  • Prezentare generala Afterschool Ana Lugojana.

AFTERSCHOOL ANA LUGOJANA reprezinta o continuare fireasca a sistemului educational desfasurat cu succes in cadrul Gradinitelor ANA LUGOJANA 1, 2 si 3 si a Scolii Primare.
    Segmentul tinta vizat este reprezentat de catre scolarii ai caror parinti au un program incarcat care ii obliga la selectarea atenta a unui afterschool care sa completeze oferta scolii frecventate: program prelungit, cadre didactice calificate, activitati educationale care sa le asigure performanta.

Astfel, scolarul va ajunge seara acasa cu temele rezolvate alaturi de un cadru didactic calificat si dedicat, va avea incluse in taxa de scolarizare 5 ore de limba engleza pe saptamana, cursuri de educatie interculturala, alaturi de voluntari din Europa.

• Va face pregatire suplimentara pentru concursurile scolare, va primi zilnic o mancare delicioasa si hranitoare gatita in bucatarie proprie
  • Elevul la Afterschool Ana Lugojana

La Afterschool ANA LUGOJANA, copiii sunt educati dintr-o perspectiva deschisa.
    Rolul cadrelor didactice este acela de a-i introduce in tainele cunoasterii, de a le facilita integrarea intr-un mediu educational complex si competitiv.

Elevul va fi format să devina un bun comunicator, sa se integreze cu usurinta intr-o colectivitate scolara sau in alt grup social, sa se responsabilizeze, sa dobandeasca bucuria de a descoperi tainele lumii atat prin intermediul cartilor, dar si prin mijloace moderne de informare, care vor fi parte integrata in mediul scolar ANA LUGOJANA.

Modalitatile de invatare de care va avea parte sunt moderne , sala de clasa fiind dotata cu materiale didactice de ultima generatie: tabla ceramica interactiva, sistem Mimio Teach, videoproiector, softuri educationale.

• Comunicarea cu parintii.

Comunicarea AFTERSCHOOL ANA LUGOJANA - parinti se realizeaza prin mai multe modalitati de transmitere a informatiilor:
    • Mapa parintilor ( oferta educationala, structura anului şcolar , regulamentul intern de funcţionare, orarul clasei, planul cadru, calendarul estimativ al activitatilor extracurriculare);
    • Sedinte administrative cu parintii;
    • Consultatiile individuale cu parintii – in cadrul programului de audiente al invatatoarei clase/ directorului/ managerului ANA LUGOJANA);
    • Corespondenţa prin e-mail, saptamanal, prin care parintele este informat cu privire la:
    • programul educational pentru saptamana urmatoare;
    • raportul pentru activitatile educationale si extracurriculare desfasurate in cadrul saptamanii anterioare;
    • meniul saptamanii viitoare;
    • progresul scolar al copilului;
    • chestiuni administrative, diverse.
  • 850 RON / luna + 130 transportul (achitati catre firma de transport partenera ANA LUGOJANA)

• Doriti sa va inscrieti copilul la Ana Lugojana?