Gradinitele Ana Lugojana

Ana Lugojana
  • Gradinitele Ana Lugoajana locul unde copiii se simt acasa.

Gradinitele sunt amenajate in cladiri spatioase dotate cu materiale specifice invatamantului prescolar.
    Mobilierul este comandat de la Omfal Educational, firma specializata in mobilier si materiale didactice pentru invatamantul prescolar, respectandu-se cerintele formulate in Normele de igiena privind unitatile pentru ocrotirea, educarea si instruirea copiilor.

Astfel, mobilierul este din lemn, ales pentru 3 niveluri de varsta, pe trei inaltimi, in functie de varsta si particularitatile fizice, pentru evitarea disconfortului si pentru o dezvoltare armonioasa a copiilor.

Gradinitele ANA LUGOJANA formuleaza o oferta educationala complexa si completa, care sa acopere cerintele si exigentele societatii moderne, dar si adaptata particularitatilor fiecarui copil.

• Pentru ca noi stim, mai intai din ipostaza de parinti si abia apoi din cea de educatori sau manageri, ca fiecare copil este unic si irepetabil.

In unitatile noastre de invatamant sunt scolarizati 400 de copii, alaturi de familiile carora am realizat un parteneriat pentru educatie si dezvoltare personala.

• Materialele didactice, jucariile si auxiliarele curriculare

au fost comandate prin raportare la Normativul de dotare pentru invatamantul prescolar, la oferta bogata a firmelor specializate ale caror produse sunt agreate de cerintele Ministerului Educatiei si la sfaturile copiilor care sunt cea mai competenta sursa de informatii si de inspiratie.
    S-a urmarit ca jucariile sa fie confectionate din materiale care sa nu aiba potential alergen sau toxic, preferandu-se materialele naturale. Cartile au fost comandate de la edituri cu bogata experienta in domeniul educatiei precum : Express Publishing, Fisher, Diana, Litera, Teora, Rao, Aramis, Girasol s.a. .
  • Sfaturi pentru parinti.

La gradinita sau cu bona?
    Alegerea gradinitei poate reprezenta pentru parinti cea mai mare dilema, mai ales daca se afla la inceput de drum, sunt la primul copil si temerile sunt majore.
    Mai multe detalii aici
    • Mancarea

se prepara in bucataria proprie a fiecarui sediu, cu ingrediente proaspete.

• Nu se folosesc

amelioratori de gust, tip “Vegeta”, mezeluri, dulciuri din comert.

• Meniul

a fost intocmit impreuna cu un medic nutritionist, incluzand alimente sanatoase potrivite cu dieta copiilor. Folosim doar carne de curcan, vita sau peste.

• Cristina Chiriac
      Director educational
    • Georgiana Aldulea
    • Luiza Danila
    Pentru mai multe detalii privind corpul profesoral al sediului 1 – click aici
    • Mihaela Mandric
      Director educationa
    • Roxana Vasilescu
    • Andreea Lavinia
    Pentru mai multe detalii privind corpul profesoral al sediului 2 – click aici
    • Luminita Balasoiu
      Director educational
    • Marina Sterea
    • Roxana Toma
      Profesor invatamant prescolar
    Pentru mai multe detalii privind corpul profesoral al sediului 3 – click aici
  • Doriti sa va inscrieti copilul la Ana Lugojana?